Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium

Niemcy Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Niemcy. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium
Polish Consulate General in Munich, Germany - Rontgenstrasse 5 - 81679 Munchen - Germany

Numer telefonu:

(+49) 89 4 18 60 80

Faks:

(+49) 89 47 13 18

E-mail:

monachium.kg@msz.gov.pl

Strona WWW:

Konsul:

Mr. Andrzej Osiak

Godziny otwarcia:

By appointment

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Monachium oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Niemcy.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium jest kierowany przez panią Mr. Andrzej Osiak - Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+49) 89 4 18 60 80 lub adresem e-mail monachium.kg@msz.gov.pl

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Niemcy

Mają Państwo daleko od konsulatu w Monachium?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Niemcy. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Braunschweig, Kolonii, Dusseldorf, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Lipsku, Lubece, Monachium, Schwerinie lub Weimar

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Monachium lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy Ambasada Polska w Berlinie

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Niemcy i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+49) 89 4 18 60 80 lub e-mail monachium.kg@msz.gov.pl

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Niemcy różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.