Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

Niemcy Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Niemcy. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie
Polish Embassy in Berlin, Germany Lassenstrasse 19-21 Berlin 14193 Germany

Numer telefonu:

(+49) 30 22 31 30

Faks:

(+49) 30 22 31 31 55

E-mail:

berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.berlin.msz.gov.pl

Ambasador:

Mr Jerzy Jozef Marganski

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Berlinie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie jest kierowana przez panią Mr Jerzy Jozef Marganski - Ambasador, Niemcy

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Niemcy

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Niemcy dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: Braunschweig, Kolonii, Dusseldorf, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Lipsku, Lubece, Monachium, Schwerinie lub Weimar

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Niemcy i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+49) 30 22 31 30 lub e-mail berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Niemcy.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+49) 30 22 31 30 lub poprzez e-mail berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl