Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie

Stany Zjednoczone Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Stany Zjednoczone . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Stany Zjednoczone. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Stany Zjednoczone.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie
Polish Embassy in Washington, the United States 2640 16th Street, NW Washington D.C. 20009 United States

Numer telefonu:

(+1) 202-234-3800

Faks:

(+1) 202-328-6271

E-mail:

washington.info@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.polandembassy.org

Ambasador:

Mr Robert Ryszard Kupiecki

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Waszyngtonie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Stany Zjednoczone..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie jest kierowana przez panią Mr Robert Ryszard Kupiecki - Ambasador, Stany Zjednoczone

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Stany Zjednoczone

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Stany Zjednoczone dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: Akron, Anchorage, Atlancie, Baltimore, Bostonie, Charlottesville, Chicago, Cincinnati, Denver, Detroit, Hartford, Honolulu, Houston, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowym Jorku, Newark, Filadelfii, Phoenix, Pittsburghu, Raleigh, San Diego, San Francisco, Seattle, St Louis lub Sun Valley

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Stany Zjednoczone i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+1) 202-234-3800 lub e-mail washington.info@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Stany Zjednoczone.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+1) 202-234-3800 lub poprzez e-mail washington.info@msz.gov.pl