Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Basel

Szwajcaria Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Basel. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Szwajcaria. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Basel
Honorary Consulate of Poland in Basel, Switzerland - Hardstrasse 1 - 4052 Basel - Switzerland

Numer telefonu:

(+41) 618 264 602

Faks:

E-mail:

danielpfirter@bluewin.ch

Strona WWW:

Konsul:

Daniel Andreas Pfirter

Godziny otwarcia:

By appointment

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Basel oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Szwajcaria.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Basel jest kierowany przez panią Daniel Andreas Pfirter - Honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+41) 618 264 602 lub adresem e-mail danielpfirter@bluewin.ch

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Basel ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Szwajcaria

Mają Państwo daleko od konsulatu w Basel?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Szwajcaria. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Basel jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Basel lub Zurychu

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Basel lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Szwajcaria Ambasada Polska w Bernie

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Basel - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Szwajcaria i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+41) 618 264 602 lub e-mail danielpfirter@bluewin.ch

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Szwajcaria różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.