Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Porto

Portugalia Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Porto. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Portugalia. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Porto
Polish Honorary Consulate in Porto, Portugal - Av. D. Joao II - 4430-022 Vila Nova de Gaia - Portugal

Numer telefonu:

(+351) 223 775 199

Faks:

E-mail:

geral@consuladopoloniaporto.pt

Strona WWW:

consuladopoloniaporto.pt

Konsul:

Pedro Silva Reis

Godziny otwarcia:

By appointment

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Porto oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Portugalia.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Porto jest kierowany przez Pedro Silva Reis - Honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+351) 223 775 199 lub adresem e-mail geral@consuladopoloniaporto.pt

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Porto ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Portugalia

Mają Państwo daleko od konsulatu w Porto?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Portugalia. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Porto jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Albufeira lub Porto

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Porto lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalia Ambasada Polska w Lizbonie

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Porto - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Portugalia i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+351) 223 775 199 lub e-mail geral@consuladopoloniaporto.pt

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Portugalia różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.