Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie

Australia Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Australia . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Australia. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Australia

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie
Polish Honorary Consulate in Adelaide, Australia - THIS CONSULATE IS TEMPORARY CLOSED -

Numer telefonu:

(+61) 2 6272 1000 (Embassy in Canberra)

Faks:

E-mail:

canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.gov.pl/web/australia-en

Konsul:

Vacant

Godziny otwarcia:

- THIS CONSULATE IS TEMPORARY CLOSED -

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Adelajdzie oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Australia.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie jest kierowany przez Vacant - Honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Australia z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+61) 2 6272 1000 (Embassy in Canberra) lub adresem e-mail canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Australia

Mają Państwo daleko od konsulatu w Adelajdzie?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Australia. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Australia. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Adelajdzie, Brisbane, Hobart, Melbourne, Perth lub Sydney

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Adelajdzie lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Australia nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Australia Ambasada Polska w Canberze

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Adelajdzie - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Australia i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+61) 2 6272 1000 (Embassy in Canberra) lub e-mail canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Australia różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.