Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu

Austria Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Austria . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Austria. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Austria.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu
Polish Embassy in Vienna, Austria Hietzinger Hauptstrasse 42c 1130 Wien Austria

Numer telefonu:

(+43) (1) 870 15 00

Faks:

(+43) (1) 870 15 222

E-mail:

wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.wien.polemb.net

Ambasador:

Mr Jerzy Marganski

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Wiedniu oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Austria..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu jest kierowana przez panią Mr Jerzy Marganski - Ambasador, Austria

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Austria

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Austria dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: Graz, Innsbrucku, Klagenfurcie, Linz lub Salzburg

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Austria i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+43) (1) 870 15 00 lub e-mail wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Austria.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+43) (1) 870 15 00 lub poprzez e-mail wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

Booking.com