Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg

Rosja Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Rosja. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg
Polish Consulate General in St. Petersburg, Russia ul. 5-a Sowietskaja 12/14 191036 St. Petersburg Russia

Numer telefonu:

(+7) (812) 3363 140 / 1

Faks:

(+7) (812) 2744 318

E-mail:

konsulat@konsulatrp.ru

Strona WWW:

www.konsulatrp.ru

Konsul:

Mr Jaroslaw Drozd

Godziny otwarcia:

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Saint Petersburg oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Rosja.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg jest kierowany przez panią Mr Jaroslaw Drozd - Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+7) (812) 3363 140 / 1 lub adresem e-mail konsulat@konsulatrp.ru

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Rosja

Mają Państwo daleko od konsulatu w Saint Petersburg?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Rosja. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Irkucku, Kaliningradzie lub Saint Petersburg

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Saint Petersburg lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rosja Ambasada Polska w Moskwie

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Saint Petersburg - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Rosja i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+7) (812) 3363 140 / 1 lub e-mail konsulat@konsulatrp.ru

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Rosja różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.