Polska Flag

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach

Grecja Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych teleadresowych Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach. Dany Konsulat nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Grecja. Z tej strony mogą Państwo również przejść do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej oraz każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach
Polish Honorary Consulate in Thessaloniki, Greece - 78, rue Tsimiski - 546 22 Thessaloniki - Greece

Numer telefonu:

(+30) 2310.288.205

Faks:

(+30) 2310.234.153

E-mail:

prx1@otenet.gr

Strona WWW:

Konsul:

Theodoros Kyriakou

Godziny otwarcia:

By appointment

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Salonikach oraz promuje Rzeczypospolitej Polskiej interesy w Grecja.

Konsulat odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach jest kierowany przez Theodoros Kyriakou - Honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja z którą mogą się Państwo skontaktować telefonicznie pod numerem (+30) 2310.288.205 lub adresem e-mail prx1@otenet.gr

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić. Należy zawsze sprawdzić godziny otwarcia Ambasady przed planowaną wizytą.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Konsulatów Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty. W większości przypadków można umówić się telefonicznie lub e-mailem.

Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach ma stronę internetową na której mogą Państwo znaleźć informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Grecja

Mają Państwo daleko od konsulatu w Salonikach?

Rzeczypospolitej Polskiej może mieć więcej konsulatów w Grecja. Jeśli Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach jest dla Państwa za daleko, warto najpierw skontaktować się z najbliższym Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w celu ustalenia, czy świadczy on usługi których Państwo potrzebują.

Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć najbliższe miasto z poniższej listy: Konsulat w : Heraklionie, Patras, Pireusie, Rodos lub Salonikach

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej - Jeżeli konsulat w Salonikach lub inny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja nie jest w stanie Państwu pomóc, radzimy skontaktować się z sekcją konsularną Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Grecja Ambasada Polska w Atenach

Znajdź Hotel blisko Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach - Zapewniamy Państwu wygodną wyszukiwarkę zakwaterowania w hotelu lub pensjonacie w pobliżu konsulatu.

Ubezpieczenie turystyczne w Grecja i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele konsulatów wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w konsulacie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z Konsulatem bezpośrednio przez telefon (+30) 2310.288.205 lub e-mail prx1@otenet.gr

Należy pamiętać, że nie wszystkie konsulaty oferują ten sam poziom usług.

Może się okazać, że najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej niekoniecznie odpowiada Państwa potrzebom. Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej znajdujące się w Grecja różnią się poziomem uprawnień oraz wielkością konsulatów. Niektóre konsulaty są większymi konsulatami generalnymi i zazwyczaj mogą pomóc w szerokim zakresie spraw konsularnych. Inne mniejsze Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej są często obsługiwane przez prywatnych obywateli i są nazywane konsulatami honorowymi. Te honorowe konsulaty często mają ograniczone uprawnienia i nie wydają wiz i paszportów.