Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie

Rumunia Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunia . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Rumunia. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunia.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie
Polish Embassy in Bucharest, Romania Aleea Alexandru nr. 23 Sector 1 011 821, Bucuresti Romania

Numer telefonu:

(+40) 21 308 22 00

Faks:

(+40) 21 230 78 32

E-mail:

ambasada@bukareszt.ro

Strona WWW:

www.bukareszt.msz.gov.pl/en www.bukareszt.ro

Ambasador:

Mr Marek Szczygiel

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Bukareszcie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunia..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie jest kierowana przez panią Mr Marek Szczygiel - Ambasador, Rumunia

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Rumunia

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunia dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: Brasov, Cluj Napoca lub Timisoara

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Rumunia i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+40) 21 308 22 00 lub e-mail ambasada@bukareszt.ro


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Rumunia.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+40) 21 308 22 00 lub poprzez e-mail ambasada@bukareszt.ro