Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie

Moldawia Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Moldawia . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Moldawia. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Moldawia.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie
Polish Embassy in Chisinau, Moldova Grenoble Street, nr 126 A 2019 Chisinau Moldova

Numer telefonu:

(+373) (22) 28 59 50 / 60 / 70

Faks:

(+373) (22) 28 90 00

E-mail:

kiszyniow.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.kiszyniow.polemb.net

Ambasador:

Mr. Bogumil Luft

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Kiszyniowie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Moldawia..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie jest kierowana przez panią Mr. Bogumil Luft - Ambasador, Moldawia

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Moldawia

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Moldawia dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: (Brak konsulatów w tym kraju).

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Moldawia i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+373) (22) 28 59 50 / 60 / 70 lub e-mail kiszyniow.amb.sekretariat@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Moldawia.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+373) (22) 28 59 50 / 60 / 70 lub poprzez e-mail kiszyniow.amb.sekretariat@msz.gov.pl