Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie

Watykanie City Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie City . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Watykanie City. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie City.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie
Polish Embassy in Vatican, the Holy See (Vatican City) Via dei Delfini 16 int. 3 00186 Roma Holy See (Vatican City)

Numer telefonu:

(+39) (06) 699 41968 (+39) (06) 699 0958

Faks:

(+39) (06) 699 0978

E-mail:

watykan.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.stolicaapostolska.polemb.net

Ambasador:

Hanna Suchocka

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Watykanie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie City..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie jest kierowana przez panią Hanna Suchocka - Ambasador, Watykanie City

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Watykanie City

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie City dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: (Brak konsulatów w tym kraju).

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Watykanie City i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+39) (06) 699 41968 (+39) (06) 699 0958 lub e-mail watykan.amb.sekretariat@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Watykanie City.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Watykanie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+39) (06) 699 41968 (+39) (06) 699 0958 lub poprzez e-mail watykan.amb.sekretariat@msz.gov.pl