Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie

Etiopia Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Etiopia . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Etiopia. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Etiopia.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie
Polish Embassy in Addis Ababa, Ethiopia Gulele Sub City, K-08, H. no. 583 P.O. Box 27207 / 1000 Addis Ababa Ethiopia

Numer telefonu:

(+251) 111 57 41 89 / 90

Faks:

(+251) 111 57 42 22

E-mail:

addisabeba.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Strona WWW:

www.addisabeba.polemb.net

Ambasador:

Mr Jaroslaw Szczepankiewicz

Godziny otwarcia:

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Addis Abebie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Etiopia..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie jest kierowana przez panią Mr Jaroslaw Szczepankiewicz - Ambasador, Etiopia

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Etiopia

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Etiopia dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: (Brak konsulatów w tym kraju).

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Etiopia i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+251) 111 57 41 89 / 90 lub e-mail addisabeba.amb.sekretariat@msz.gov.pl


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Etiopia.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Addis Abebie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+251) 111 57 41 89 / 90 lub poprzez e-mail addisabeba.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

Booking.com