Polska Flag

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie

Bosnia i Hercegowina Flag

Placówka dyplomatyczna Rzeczypospolitej Polskiej w Bosnia i Hercegowina . Na tej stronie znajdą Państwo informacje o danych kontaktowych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie. Dana Ambasada nie jest jedyną placówką dyplomatyczną w Bosnia i Hercegowina. Z tej strony mogą Państwo również przejść do każdego innego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Bosnia i Hercegowina.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie
Polish Embassy in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina Dola 13 71000 Sarajevo Bosnia and Herzegovina

Numer telefonu:

(+387) (33) 201 142

Faks:

(+387) (33) 226 844

E-mail:

amsar@bih.net.ba

Strona WWW:

Ambasador:

Mr Jerzy Chmielewski

Godziny otwarcia:

09:00 - 13:00

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej - pełni funkcję w Sarajewie oraz promuje interesy Rzeczypospolitej Polskiej w Bosnia i Hercegowina..

Ambasada odgrywa również ważną rolę w rozwoju, sprawach kulturalnych oraz kontaktach z lokalną prasą.

Działalność wszystkich Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej zazwyczaj koordynowana jest przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie jest kierowana przez panią Mr Jerzy Chmielewski - Ambasador, Bosnia i Hercegowina

Godziny otwarcia

Uwaga: Godziny otwarcia Ambasady mogą się nieoczekiwanie zmienić.

Powołanie Konsulatu

Obecnie wiele Ambasad Rzeczypospolitej Polskiej wymaga umówienia się przed dokonaniem wizyty.

W większości przypadków można umówić się poprzez stronę internetową Ambasady.

Na oficjalnej stronie internetowej ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu znajdą Państwo informacje na temat godzin otwarcia oraz informacje jak zarezerwować termin spotkania.

Rzeczypospolitej Polskiej konsulaty w Bosnia i Hercegowina

Czy naprawdę potrzebują Państwo wizyty w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie?

Wiele Konsulaty świadczy te same usługi, które można uzyskać w ambasadzie. Jeśli Państwa ambasada znajduje się daleko warto dowiedzieć się czy najbliższy Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej i może świadczyś Państwu potrzebne usługi. Dla Państwa wygody wymieniamy wszystkie Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej w Bosnia i Hercegowina dla Twojej wygody. Aby zobaczyć dane kontaktowe najbliższego konsulatu proszę kliknąć na najbliższe Państwu miasto na poniższej liście: Konsulat w: (Brak konsulatów w tym kraju).

Znajdź Hotel blisko Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie Jeżeli muszą Państwo podróżować z daleka do Wiednia lub muszą wrócić do ambasady następnego dnia mogą Państwo zatrzymać się na noc w hotelu lub pensjonacie w pobliżu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubezpieczenie turystyczne w Bosnia i Hercegowina i Rzeczypospolitej Polskiej - Kiedy ubiegają się Państwo o wizę wiele ambasad wymaga okazania dowódu ważnego ubezpieczenia w podróży.

Ubezpieczenie w podróży do wniosku wizowego w ambasadzie musi spełniać surowe wymagania. Prosimy prawdzić stronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapoznania się z tymi wymaganiami lub skontaktować się z działem wiz bezpośrednio przez telefon (+387) (33) 201 142 lub e-mail amsar@bih.net.ba


Usługi konsularne - Dział konsularny w Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie oferuje Państwu pomoc konsularną. Dział konsularny oferuje usługi lokalnym mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić Rzeczypospolitej Polskiej, jak i obywatelom innych krajów przebywających w Bosnia i Hercegowina.

Usługi obejmują wnioski wizowe, odnowienia paszportowe, rejestracji małżeństwa, legalizacji dokumentów, narodzin dziecka i innych. Kontakt z działem konsularnym Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sarajewie mogą Państwo nawiązać bezpośrednio telefonicznie pod numerem (+387) (33) 201 142 lub poprzez e-mail amsar@bih.net.ba